Исх. № 15/07/2016                                                                                           Президенту України
“23” липня 2016 г.                                                                                            Порошенко Петро Олексійовичу


Лист – прохання

    Шановний Петро Олексійович.
Наша первинна профспілкова організація одного разу (в жовтні 2015року) вже надала Вам листа, але згідно з «Законом про звернення громадян» він був переадресований в Міністерство інфраструктури, де фактично залишився без відповіді.


Ми дуже просимо Ваших помічників не переадресовувати цього невеликого листа та знайти час для розгляду нашого питання.


    Наша первинна профспілкова організація існує менше року. Їй всього 8 місяців. За цей час нас лякали, хотіли купить, пропонували посади, нашими прізвищами залякають людей, обзиваючи страшними рейдерами, СБУ, по необґрунтованому доносі від дирекції порту, шукала серед нас сепаратистів, нас затримували після роботи, блокували перепустки на вхід, не допускаючи на роботу, 10 інженерно-технічні працівників,членів нашої профспілки та ті хто її підтримував не пройшли переатестацію. Нас компрометують на робочому місті, виводять психологічно із рівноваги затискуючи морально, дирекція порту затверджує на посади заступників начальника підрозділу (начальника вантажного району який є членом нашої профспілки) «своїх людей» без погодження з ним, що приводить до численних конфліктів між цими заступниками та підлеглими (нашими членами профспілки).Зараз наш, 1 вантажний район Державного підприємства «Маріупольский морський торгівельний порт», який нараховує 9 причалів із 18 в порту, з якого починалась історія порту, дирекція фактично розформовує, перенаправляючи вантажі на інші райони (а це наша зарплатня, яка за липень по нарядам буде трохи більше 5 тисяч, в лютому це було близько 3 тисяч, а інше виплати), перенаправляючи людей та навіть крани…

 


   Ініційовані нашою організацією комісії (що фінансова, що Держпраці) майже нічого не знаходять. Поліція і заступник обласної адміністрації також відписуються вказуючи, що в порту все добре. Не має навіть адміністративних правопорушень.!!!!( Ми направляєм Вам копію листа на імя прокурора Донецької області, що до незаконних дій адміністрації та організації перевірки порту). Петро Олексійович, невже країна не зміниться? Нам платять 1гр.20 копійок за перевантаження 1тн чавуна, що пилить на десятки метрів, при тому що порту платиться близько 6 ам.долларів( Наша зарплата становить всього БЛИЗЬКО 0,4% ). Нам не дають працювати, той же чавун, лотками,щоб не платить на 70 коп. більше, і в цей же час на наших очах купляється новенька «Шкода СуперВ» для перевезення 1 заступника директора порту, купляється екскаватор за 500.000дол (і це вже другий), що без роботи вже пів року ржавіє, купляються викрутки по 500гр., монтажки (монтировка рос.) по 2100гр, пасатижі по 1400гр та інше, інше інше. А яку ж можна дати оцінку порту виходячи з прав людини? Як в наказах підписаних директором, юристами може бути «затриманий службою морської безпеки порту», як в порту можуть діяти «Правила внутрішнього трудового розпорядку», які фіктивно, без обговорення в трудових колективах були проштамповані та підписані директором А.Олійник та головою «кишенькової» профспілки І.Анашкіним. Де ж все таки державолюбні, чесні інспектори ? Де ЗАКОН? Згідно цих правил в 2015 році, що до працівників 1 району, основна частина яких вступила в нашу профспілку, директором порту було винесено майже шість десятків доган!! Так «ДАВИЛИ БУНТ». Не задавили. Продовжують…


Згідно з Законами ми не маємо приміщень, транспорту, обладнання. Ми користуємося раніше використаною оргтехнікою, яка часто ламається, ми маємо тільки внески, близько 3000 гривень в місяць, у нас немає більше ніяких надходжень.


    Але …Спочатку в нашій профспілці було всього 4 докера, чотири людини, які захотіли змінить СИСТЕМУ. Зараз нас уже 64, і це при тому, що в нас фактично не має ніякої підтримки з боку керівництва порту. Тільки начальник 1 вантажного району, Шабалін В.Л., про якого ми вже згадували, маючи залізну проукраїнську позицію бореться, разом з нами.


   Фактично портом, майже 3500 колективом править менеджерська метінвестівська верхівка із 5-6 чоловік. Петро Олексійович, допоможіть нам, допоможіть українцям стати європейцями. Давайте разом витягувати людей із зневіри, зубожіння та рабства.


     Наші невеликі досягнення: 


--- не дали згоди на звільнення 2 осіб.
--- юридично допомогли 2 особам залишитись на робочих місцях, а не звільнитись.
--- за наданою інформацією, в порту слідчими органами були виявлені два 20 ти футові контейнери,які мали вже проржавілі отвори, фактично з доступом до вантажу. Вантажом була соляна кислота. Скляна тара, де знаходилась кислота втратила свою цілісність, була розбита, що спричинило витік, та розповсюдженню парів не тільки по порту, але й по Маріуполю. Ведеться слідство…
--- виграний суд, що до незаконних дій СМБ порту та незаконно оголошеної догани члену нашої профспілки докеру А.Шевченко. Портом повернуті всі кошти по невиплаченим преміям.
--- за нашими листами проводиться провадження по 6 кримінальним справам.
--- в Приморському суді м.Маріуполь розглядається 13 позивів від членів нашої профспілки та самої профспілки, що до «діяльності» директора порту, та його помічників які виявленні при покараннях працівників. Там же розглядається позив профспілки про недотримання директором порту Законів, що до надання нам приміщення, транспорту, обладнання та перечислення грошей в розмірі 7% від фонду оплати праці, як це передбачено Колдоговором,(згідно КЗПП ст..250) та відраховується на рахунок первинної профспілкової організації ПРМТУ (голова І.Анашкін). Згідно кількості членів нашої профспілки порт заборгував нам вже близько 250.000 гривень…


       Що ми маємо та, що потрібно зробити позачергово:


                    • Суди затягуються. Так суд що до позивної заяви від голови нашої профспілки Гусак О.В. про догану, яку він отримав від порту за те,що в свій неробочий час коли була зміна бригад зайшов в порт, що забороняється ПВТР 2015р., з якими він так, як і багато інших працівників порту не був ознайомлений та вважає їх фальшивими, затягується та продовжується 7 місяців!? (Мета входу в порт була одна: на запрошення бригад, до початку робочого часу в порту, зайти в кімнату відпочинку, де збираються докери на стику змін та переговорити з робітниками про створення незалежної, демократичної профспілки). Теж саме з приміщенням, доганами, які О.Олійник, незважаючи на відмову зборів членів виборного органу профспілки, наказав надати 2 членам виборного органа.
Розслідування карних справ слабеньке, деякі з них закриті. Маємо інформацію що О.Олійник зухвало ігнорує повістки слідчих та не приходить на допит.


                         • Потрібні нові неупереджені комісії, потрібно, щоб вони спілкувались з нами та взаємодіяли.


                     • Нам потрібен вільний доступ в порт і тільки по квиткам членів виборного органа. Люди будуть нас бачить, будуть з нами спілкуватися, повірять в надійну силу профспілки, перестануть боятись.


     Петро Олексійович, ми віримо в нашу Державу Україна, ми віримо в майбутнє наших дітей та онуків тому просимо Вас долучити до нашого питання всіх, хто міг би не на словах,а на ділі допомогти нам відкрити очі тим, хто ще не бачить, як розкрадають нашу країну, як роблять із нас рабів МЕТІНВЕСТА. В порту потрібна нова команда з людей, які люблять свою країну, яким не байдуже її майбутнє.


    Шановний Петро Олексійович. Як згадувалось вище ми не маємо ніяких коштів для оздоровлення наших діточок. В нас їх 25. (До 3 років—3 малюків.,від 3років до 6 років--12 малюків., від 6років до10років—4чол., від 10 років до14 років—6 чол). Будь ласка допоможіть нам оздоровити хоча б дітлахів, вони що секунди дихають пилом металургійних заводів, а деякі, з них не з «Новинах» чують постріли з Широкино. 


З повагою голова первинної профспілкової
організації ДП «ММТП» ПРВПУ                                                                                  Гусак О.В.


 

 

Недостаточно прав для комментирования